رییس کل دادگستری استان یزد
نوع معماری و شهرسازی در شکل گیری جرائم موثر است

قدس آنلاین یزد - رییس کل دادگستری استان یزد گفت: بافت شهر و سبک های معماری در شکل گیری جرائم بسیار موثر است.

به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، حمید رضا حبیبی در دیدار با شهردار و رییس شورای شهر یزد اظهار داشت: در بافت های سنتی بطور معمول ارزشها حاکم بوده و جرائم به مراتب کمتر شکل می گیرد.

وی افزود: گر چه به لحاظ ارائه خدمات شهری سبک شهر سازی مدرن و آپارتمان نشینی مطلوب تر به نظر می رسد اما تشویق مردم به سمت زندگی در منازل حیاط دار از تراکم جمعیت خواهد کاست و آرامش بیشتر حکم فرما خواهد شد

رییس کل دادگستری یزد دقت نظر در توسعه قطب های صنعتی شهر را خواستار شد و تصریح کرد : باید قبل از توسعه کامل شهرک های صنعتی بررسی کامل صورت گیرد تا آلودگی های این مراکز به سمت شهر و محل زندگی مردم سرازیر نگردد.

این مسوول بر دقت در ساخت و سازهای شهری نیز تاکید کرد و افزود: در همه حال پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است از ابتدا بر ساخت و سازها نظارت دقیق صورت گیرد.

حبیبی گفت: تخریب یک سازه به واسطه تخلف آثار بسیار بد اجتماعی ، روانی و اقتصادی را در پی خواهد داشت.

وی از شهر یزد به عنوان یکی از شهرهای تمیز کشور یاد کرد و ابراز داشت: وقتی شهری در دل کویر از نظر تمیزی در درجه مطلوب است این بیانگر برنامه ریزی و تلاش مجموعه خدوم شهرداری است.

وی با اشاره به اجرای طرح های ترافیکی درسال های گذشته خاطر نشان ساخت : با ساخت تقاطع های غیر هم سطح در یزد گام های خوبی در زمینه کاهش بار ترافیکی برداشته شده است که باید با تداوم آنها شرایط آینده شهر را هم لحاظ کرد.