قائم مقام وزیر راه و شهرسازی :
تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر کُند است/ پیگیری آخوندی و چیت‌چیان برای تامین منابع

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مهر با اشاره به این‌که روند اجرایی خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر کُند است، گفت:‌ وزرای راه و شهرسازی و نیرو پیگیر تامین منابع مالی مورد نیاز برای خدمات زیربنایی هستند.

به گزارش قدس آنلاین احمد اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به پیگیری تخصیص اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر اظهار کرد:‌ در این زمینه وزرای راه و شهرسازی و نیرو پیگیر هستند و در این رابطه نیز آقای آخوندی و چیت‌چیان نامه‌‌هایی نوشته‌اند. پیگیریم هر چه سریعتر این پول دریافت و کار شروع شود.

وی با این‌که البته کار انجام می‌شود در عین حال تصریح کرد:‌ روند اجرایی کار کُند بوده و از حد انتظار ما بسیار پایین‌تر است. وزیر نیرو اعلام کرده اگر این پول تزریق شود اندازه 3000 میلیارد تومان کار انجام خواهیم داد.

وی با بیان این‌که امیدوارم این میزان اعتبار برای اجرای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر تامین شود، بیان کرد: برای افتتاح حدود 400 هزار مسکن مهر برنامه‌ریزی شده است که از این تعداد طی سه ماه تقریبا خدمات 80 هزار واحد توسط وزرات نیرو تامین شده است.

به گزارش تسنیم، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر از اولویت‌بندی پروژه‌های مسکن مهر با هدف تسریع در تکمیل آنها خبر داده و به تسنیم گفته بود: به دستور معاون اول رئیس جمهوری کارگروهی برای خدمات روبنایی تشکیل شده است.

مهرآبادی اظهار کرد:‌ بر اساس تصمیم دولت 1000 میلیارد تومان برای پروژه‌های مسکن مهر تامین می‌شود تا بتوانیم خدمات زیربنایی واحدهایی را که کار ساخت آنها تمام شده را با اولویت‌بندی‌ تامین کنیم.

وی تصریح کرد:‌ اولویت‌ اول ما پروژه‌هایی است که نازک کاری آنها تمام شده و منتظر آب و برق هستند که لیست این واحدها را به نماینده وزیر نیرو در مسکن مهر ارسال کرده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ با وزیر نیرو ادامه داد: در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم که وزارت راه و شهرسازی اولویت‌ها را مشخص کرده و پروژه‌ها را مشخص کنیم. در این راستا اولویت‌ها را از استان‌ها جمع‌آوری و به وزارت نیرو ارسال کردیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین از تشکیل کارگروهی به دستور معاون اول رئیس‌جمهوری برای خدمات روبنایی خبر داد و گفت: بر این اساس برآورد تعداد و اعتبار مدرسه، مسجد، کلانتر، مراکز درمانی و ... پروژه‌های مسکن مهر انجام و پس مطرح شدن در حضور جهانگیری درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.