فرمانده سپاه الغدیر یزد:
خطبه غدیر به عنوان شاخص‌ترین و زنده‌ترین سند تاریخ می باشد

قدس آنلاین یزد - فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت : غدیر را تعیین‌کننده خط مشی مسلمانان تا اخرین روز دنیا خواند و از خطبه غدیر به عنوان شاخص‌ترین و زنده‌ترین سند تاریخ یاد کرد

به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، سرداراکبر فتوحی در همایش کشوری غدیر و در جریان برگزاری مراسم اجرای نمادین غدیر که با حضور سردار سلیمانی رییس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و 350 نفر از فرماندهان نواحی و مدیران اردویی بسیج استان‎های کشور در منطقه شهید رشیدی یزد برگزار شد، غدیر را تداوم خط نبوت خواند.
وی افزود : اگر پس از درگذشت پیامبر به سفارشات آن حضرت در هنگام غدیر و اعلام پیشوایی حضرت علی(ع) عمل کرده بودند، امروز اسلام جهان‏‏گیر شده بود و قوانین سازمان ملل از روی قرآن نوشته می‎شد.

سر دار فتوحی خاطر نشان ساخت : واقعه غدیر خم که در آخرین سال از عمر رسول اکرم(ص) رخ داد و در آن حضرت علی (ع) به جانشینی آن حضرت انتخاب شد، تنها یک حادثه تاریخی نیست بلکه یک تفکر، نشانه و رمزی از تداوم خط نبوت است.
وی غدیر را چشمه‌ای جوشان که تا پایان هستی می‌جوشد و کوثری فنا ناپذیر خواند و گفت: این واقعه نقش سرنوشت‌سازی در آینده اسلام داشته است و به همین دلیل نیز پیامبر اکرم(ص) مهم‌ترین ماموریت رسالت خود را به انجام رساند.
فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به آیه 67 سوره مائده، تعیین جانشین از سوی رسول الله(ص) را به منزله رساندن پیام رسالت دانست که اگر صورت نمی‎گرفت زحمات چندین ساله پیامبر در این رسالت از بین می‌رفت.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آنچه که می‌توانست همه نقشه‌های منافقان را یک جا خنثی کند، تعیین جانشین پیامبر و اعلام رسمی آن بود.
وی ادامه داد: پیامبر در این روز عقد ولایت را برای علی (ع) محکم کرد و این واقعه منافقان را فلج کرد و مانع اجرای نقشه‌های شیطانی آنها علیه اسلام شد.
.
وی عنوان کرد: امروز همه هوشمندان و تاریخ‌دانان که به گونه‌ای از این واقعه آگاهی می‌دهند، از انحراف پس از رحلت رسول گرامی اسلامی اظهار تاسف می‌کنند.