۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين / ١٦ شعبان ١٤٤١ / Friday, April 10, 2020 العربیه
لطفا منتظر بمانید...
  • جزئيات خبر
  • هنر ,سينما وتئاتر    کد خبر : 235016
  • زمان مخابره:
  • ۱۷ : ۱۰ -- ۱۳۹۳/۶/۲۱
مدیران سینما

آرزو می‌کنیم روزی همه شهرها سینما داشته باشند/ ورود فیلم به سبد خرید خانوار

به مناسبت روز ملی سینما حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان، محمد طباطبایی‌نژاد مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و حسین مسافرآستانه مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری از آرزوهایشان برای یک سال آینده سینما سخن گفتند.

خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و هنر: هرچند طی یک سال گذشته سینمای ایران به ویژه در بخش صنفی با فراز و نشیب‌هایی همراه بود، اما با یکدلی اهالی سینما و مدیران سینمایی این یک سال هم به پایان رسید؛ سالی که در نهایت به برگزاری شانزدهمین جشن سینمای ایران بعد از 2 سال وقفه انجامید، جشنی که نشانه همدلی اهالی سینما و علاقه آن ها به پا گرفتن دوباره فعالیت‌های صنفی‌شان است و همچنین نشان از این دارد که بدنه سینما با مدیریت دولتی سینما از سر صلح و دوستی درآمده اند و اختلاف‌های چند سال گذشته رنگ باخته است.

این روزها و به واسطه روز ملی سینما و آغاز سال جدید سینمایی اگر از اهالی سینمای ایران بپرسیم که چه آرزویی برای یک سال پیش‌رو دارند با تمام کمی و کاستی هایی که در این سینما وجود دارد، آرزو می کنند که سینمای ایران هرچه سریعتر به جایگاه اصلی خود برسد، اما این آرزوها تنها با تدبیر و سیاست های مدیران سینمایی دولت تدبیر و امید امکان پذیر است.

همین مساله سبب شد سراغ حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و دیگر مدیران سازمان برویم و از آرزویشان برای سینما به مناسبت روز ملی سینما بپرسیم. آرزو‌هایی که می تواند نشان‌دهنده برنامه ها و سیاست های این مدیران برای سینمای ایران نیز باشد.

ایوبی: همدلی به وجود آمده در سینما تداوم داشته باشد

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که مرد اول مدیریت دولتی سینمای ایران است آرزوهای خود را شماره بندی کرد و گفت: نخستین آرزوی من این است که فضای مثبت و خوبی که در سینمای ایران به وجود آمده با همدلی ادامه پیدا کند زیرا در سایه این همدلی به هدف های والایمان برای سینمای ایران خواهیم رسید.

وی ادامه داد: بعد از گذشت یک سال از آغاز فعالیت های تیم مدیریتی سینمایی در دولت یازدهم شاهد کاهش مقاومت بین بخش های مختلف سینمایی نسبت به حضورشان کنار هم هستیم و همه بخش ها در حال متحد شدن هستند و این نشان می دهد مقاومت منفی که در برخی بخش ها وجود داشت، در هم شکسته است.

رئیس سازمان سینمایی مهمترین آرزویش برای یک سال آینده سینمای ایران را تحقق شعار آشتی مردم با سینما و آشتی سینماگران با مردم دانست.

ایوبی در پایان صحبت‌هایش گفت: نوید این آشتی را در آستانه شانزدهمین جشن خانه سینما شاهد هستیم. در حالی که پیش از این برخی سینماها در حال تعطیلی و صدای اعتراض سینماداران به آسمان بلند بود اما خوشبختانه درحال حاضر چنین نیست و فضای سینما کاملا عوض شده است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و اقتصاد سینما به رونق برسد.

ایل بیگی: امیدوارم مردم در شهرهای کوچک دیدن فیلم در سینما را تجربه کنند

حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان از جمله مدیران سینمایی است که علاوه بر مدیریت در حوزه فعالیت خود، به عنوان مشاور دبیر سی و سومین جشنواره فیلم فجر در کنار علیرضا رضاداد ایستاد و در سال گذشته در آستانه جشن های پیروزی انقلاب طرح «سینماسلام» را که هدیه سازمان سینمایی به مردم برای رایگان فیلم دیدن بود، اجرایی کرد.

این مدیر سینمایی با بیان این که سینمای ایران، سینمای مطرح و مستقلی در دنیا است، گفت: بزرگترین آرزوی من این است همه علاقمندان به سینما در سراسر کشور که هنوز دیدن فیلم در سالن سینما را تجربه نکرده اند بتوانند در سایه ساخت و سازهای سالن های سینما از داشتن یک سالن خوب در شهر خود بهره ببرند.

ایل بیگی همچنین متذکر شد: وقتی حرف از نداشتن سالن سینما به میان می آید و عنوان می شود که برخی از شهرهای کوچک سالن سینما ندارند برخی تعجب می کنند اما واقعیت این است که هنوز برخی از مردم هستند که سالن سینما برای فیلم دیدن در شهرهای خود ندارند. متاسفانه عمده توجه به سینما در تهران و شهرهای بزرگ متمرکز شده است و این در حالی است که ایران تنها تهران و یا چند شهر بزرگ نیست.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان که در تدارک برگزاری پنجاه و یکمین جشنواره فیلم منطقه ای تربت حیدریه است با ذکر مصداق عینی از نداشتن سالن مناسب برای نمایش فیلم گفت: در آستانه برگزاری جشنواره فیلم منطقه ای انجمن سینمای جوان در تربت حیدریه هستیم. خوشحالی مردم برای برگزاری این جشنواره مثال زدنی است اما این اشتیاق در حالی است که مردم تربت حیدریه حتی یک سالن سینمای فرسوده برای نمایش ندارند و برخی از فیلم ها به شکل تک سانسه در ساعاتی خاص در مجتمع های فرهنگی نمایش داده می شود.

وی بیان کرد: من امیدوارم در سالی که پیش روی سینمای ایران است، عدالت فرهنگی در شهرها حاکم شود و همه مردم ایران در نقاط مختلف از حق داشتن حداقل یک سالن برخوردار شوند.

ایل بیگی در پایان صحبت های خود گفت: یکی از آرزوهای بزرگ من در حوزه فعالیت انجمن سینمای جوان این است که فضای ناامیدی و تلخ و سیاهی از فیلم های کوتاه رخت بربندد و فیلمسازان فیلم کوتاه با نگاه مثبت و شیرین تری به دنیای اطراف نگاه کنند و فضای یاس و نا امیدی به فضای امید تبدیل شود.

طباطبایی نژاد: مرکز گسترش به مرکز ملی سینمای مستند تبدیل شود

محمد مهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در یک جمله درباره آرزوی خود برای سینما گفت: آرزو دارم که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به مرکز ملی سینمای مستند تبدیل شود. از سوی دیگر بنیاد ملی انمیشین ایران به عنوان نهادی مستقل از سایر مراکز زیر مجموعه سازمان سینمایی تاسیس شود.

حسین مسافر آستانه: سینمای ایران در سبد خانواده ها جا گیرد

حسین مسافر آستانه که پیش از اینکه مدیریت موسسه رسانه های تصویری را به عهده بگیرد عمده فعالیت های مدیریتی خود را در عرصه تئاتر به ثمر نشانده است درباره آرزوی خود به عنوان مدیر مجموعه موسسه رسانه های تصویری گفت: آرزو دارم در کنار تولید آثار خوب فرهنگی و هنری، نیازهای صنعت سینما به عنوان خاستگاه فرهنگی و اجتماعی برای جامعه تامین شود.

وی افزود: امیدوارم سینمای ایران در سبد هزینه خانواده ها جا گیرد و مردم به جای پرداخت هزینه برای فیلم های سخیف و یا تماشای شبکه های ماهواره ای به سینمای ملی و وطنی روی آورند و عاشق سینمای ایران شوند.

این مدیر سینمایی با اشاره به این که آرزوی ورود سینمای ایران به سبد هزینه های خانوارهای ایرانی به دلیل مسایل سخت افزاری به سرعت محقق نمی شود، بیان کرد: آرزوی قرار گرفتن سینمای ایران در سبد هزینه خانواده به دلیل مشکلات سخت افزاری که پیش رو داریم به سرعت محقق نمی شود اما اگر برنامه ریزی درستی در شبکه نمایش خانگی شود این مهم امکان پذیر می شود و دیگر آرزوی دور از دسترسی نیست و آثار سینمای ایران توسط شبکه نمایش خانگی و به واسطه موسسه رسانه های تصویری در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

مسافر آستانه در پایان صحبت های خود به این مطلب اشاره کرد که تمام بخش های مختلف سینمایی باید در زمنیه های مختلف یاری رسان یکدیگر باشند و گفت: تحقق برنامه های مختلف نهادهای سینمایی زیر مجموعه سازمان سینمایی در گرو همکاری با یکدیگر است و اگر چنین روحیه یاری رسانی بین مدیریت ها در بخش های مختلف سینما باشد قطعا می توان به این آرزو جامه عمل پوشانید.
 

انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 235016
کليدواژه ها
نام :* ايميل :
نظر :*
حداکثر تعداد کاراکتر نظرميياشد .

نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور  وآموزه های دینی  مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

ارسال
  • اخبار مرتبط


اخبار جشن هاي ميلاد
چند رسانه اي
قدس انلاين ورزشي
پخش زنده حرم مطهر رضوي
باشگاه خوانندگان قدس آنلاين
بسته خبري
بازارخودرو
نوشا
نوغابي
پديده
بيمه پاسارگاد
کلاچ کالا
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 quds online, All rights reserved