۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند / ١ رجب ١٤٤١ / Tuesday, February 25, 2020 العربیه
لطفا منتظر بمانید...
  • جزئيات خبر
  • سیاسی ,بين الملل    کد خبر : 235203
  • زمان مخابره:
  • ۱۴ : ۳۴ -- ۱۳۹۳/۶/۲۲
گزارش مشروح قدس انلاین از دلایل رویکرد غرب به مبارزه با داعش

فقط منافع ؛ سیاست دوگانه غرب در برخورد با تروریسم/اقدام امریکا در منطقه یک فاجعه رقم خواهد زد/تجاوز به مرزها واماکن متبرکه خط قرمز ایران برای داعش

پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین – سعید کوشافر:داعش سر دومین خبرنگار امریکایی را هم برید تا افکار عمومی این کشوراز سردمداران این کشور بخواهد تا دست ساخته خود را ادب کرده وسرجایش بنشاند. این درحالی است که این گروه خود روزگاری محبوب همین سردمداران بود برایشان جلسه ترتیب میدادند برایشان بودجه تصویب میکردند و سرزده به دیدارشان میرفتند.

این گروهی که امروز تروریستی میخوانند و کشورمان از همان زمان بر تروریستی بودن انها و دست ساز بودنشان برای نیل به اهدافی خاص درمنطقه تاکید داشت ؛ امروز و انهم بخاطر سیاستهای دیگری باید اندکی تادیب شود شاید اکنون راه را اشتباه رفته اند یا انگونه که مدنظربوده عمل نکرده اند.
حال که این غده سرطانی درمنطقه رشد کرده و جراحی ان اگرنگوییم غیر ممکن اما دشوارشده است ؛ کاخ سفید نشینان به بهانه مبارزه با تروریسم درپس تشکیل ائتلافی جهانی برای از بین بردن انها شده اند وجالب اینکه بر این باورند انکه زودتر از همه مهر تروریستی بودن و دست نشانده بودن را بر کارنامه انها زد جایی در این ائتلاف ندارد.
درعین حال ایران نیز بخوبی میداند که این بازی امریکا و داعش است و گروهی که با دلارهای امریکا وهمپیمانانش درمنطقه شکل گرفته اکنون نیز باید برای اهداف دیگری خدمت کندو بنابر این نیازی به حضور ایران دراین بازی نیست .
حال وزیر خارجه امریکا دوره راه افتاده تا با تبلیغ ائتلاف ضد داعش بر روی کمکهای خود که باعث ظهور این جریان شد سرپوش گذاشته واینگونه وانمود کند که کشورش علیه تروریستها اقدام میکند.
***داعش با بمباران هوایی از بین نمی‌رود
دراین راستا رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش با بمباران هوایی آمریکا و همپیمانانش از بین نخواهد رفت، افزود: به طور حتم با بمباران کلاسیک نمی‌توان گروه‌های چریکی را نابود کرد.
دکتر علی لاریجانی با اشاره به تحولات کنونی منطقه گفت: متاسفانه در 3 سال گذشته در منطقه به ویژه کشور سوریه شاهد حضور جریان‌های تندرو هستیم، حال این سوال پیش می‌آید که آیا غربی‌ها نمی‌دانستند که با حمایت‌شان از گروه‌های تروریستی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ که اگر نمی‌دانستند باید برای آن تاسف خورد و این موضوع نشان‌دهنده آن است که این کشورها دارای ساختار مدیریتی مناسبی نیستند. البته غربی‌ها به ویژه آمریکا درک و فهم درست و مناسبی از مسائل شرق به ویژه منطقه ندارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر اگر غربی‌ها می‌دانستند که با حمایت‌شان از تروریست‌ها چه اتفاقی می‌افتد، این موضوع نشان‌دهنده آن است که غربی‌ها از تروریسم و گروه‌های افراطی به صورت تاکتیکی استفاده می‌کنند و هم‌اکنون در آن مانده‌اند و تروریست‌ها در شرایط کنونی به جان خود آنها افتاده‌اند.
وی با اشاره به کارنامه ناموفق آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریست به ویژه القاعده در کشورهای افغانستان و عراق تصریح کرد: علت موفق نبودن آمریکا در این حوزه استفاده تاکتیکی از تروریسم بوده است، از این‌رو شاهد بودیم که آمریکا با حمایت از گروه‌های افراطی و تروریستی در سال‌های گذشته به دنبال آسیب‌ رساندن و ضربه زدن به نظام سوریه بوده‌ است.
دکتر لاریجانی افزود: از طرف دیگر شاهد بودیم که آمریکایی‌ها و غربی‌ها در مسئله و بحران کنونی منطقه خود را به خواب زده بودند و حال با یک رفتار شتاب‌زده و فرصت‌طلبانه اقدام کرده و با متحد کردن غربی‌ها و عرب‌ها می‌خواهند با تروریست‌ها درگیر شوند. حال باید دید که هدف اصلی آمریکایی‌ها در تشکیل ائتلاف مذکور و مبارزه با گروه تروریستی داعش چیست؟
رئیس قوه مقننه گفت: برخی علت تلاش آمریکا برای تشکیل ائتلاف جهت مبارزه با تروریسم را انتقادهای شدید جمهوری‌خواهان در مسائل داخلی آمریکا می‌دانند، اما به نظر من بعید است که آمریکا به خاطر مسائل داخلی به آتش‌افروزی در منطقه دامن بزند، از این‌رو آنها به دنبال مسائل دیگری هستند.

وی با تاکید بر اینکه قطعاً آمریکایی‌ها و ائتلاف تحت مدیریت این کشور نمی‌توانند در منطقه به صورت فراگیر اقدام کنند، گفت: به نظر می‌رسد که آمریکا به بهانه مبارزه با داعش و تروریسم می‌خواهد به سوریه فشار بیاورد.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه تشکیل ائتلاف برای مبارزه با داعش نظامات دنیا را برهم می‌زند، ادامه داد: قطعاً این کشورها برای مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی باید از شورای امنیت مجوز بگیرند و قطعاً اقدام کنونی آمریکا و همپیمانانش برای نظامات بین‌المللی یک فاجعه است. حال این سوال مطرح می‌شود که سازمان ملل و شورای امنیت برای چه هدفی به وجود آمده‌اند؟
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ائتلاف کشورهای غربی در تحریم ایران و اقدام جدید آنها برای تحریم روسیه گفت: ما همواره می‌گفتیم که این گونه ائتلاف‌ها نظامات جهانی را برهم می‌زند، اما چون این کشورها تنها به دنبال منافع خود هستند، به طور حتم متضرر خواهند شد.
وی با بیان اینکه آمریکا با تشکیل ائتلاف برای مبارزه با داعش به دنبال مشروعیت ساختگی برای خود است، تصریح کرد: یقیناً این اقدام آمریکا بازی با انبار باروت در منطقه است، از این‌رو این کشورها تصور نکنند که به بهانه مبارزه با داعش می‌توانند سوریه را برهم بزنند، زیرا در این صورت با یک جریان فراگیر مواجه می‌شوند. البته خود غربی‌ها هم می‌دانند که در شرایط کنونی، منطقه از یک بیداری منطقی بهره می‌برد، بنابراین اگر اقدامی را آغاز کنند و تحولی در منطقه رخ دهد، جوانان منطقه مانند داعش عمل نمی‌کنند، زیرا اغلب آنها تحصیل‌کرده بوده و بهانه را از غربی‌ها می‌گیرند. اما به طور یقین به اهداف و خواسته‌های خود می‌رسند.
دکتر لاریجانی با اشاره به گزارش اخیر برژینسکی درباره منطقه گفت: برژینسکی در گزارش خود گفته است که در کشورهای منطقه جوانان از آمریکا انزجار دارند زیرا جوانان، آمریکا را دلیل ایجاد محرومیت کشورهای خود می‌دانند.
رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به رویکرد حمایتی آمریکا از گروه‌های تروریستی به ویژه داعش گفت: در شرایط کنونی گروه تروریستی داعش بسیار محدود است، اما قطعاً با اقدامات اخیر آمریکا زمینه گسترش این گروه فراهم می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه قطعاً داعش با بمباران هوایی آمریکا و همپیمانانش از بین نخواهد رفت، افزود: به طور حتم با بمباران کلاسیک نمی‌توان گروه‌های چریکی را نابود کرد، از طرف دیگر ائتلاف کنونی غرب و کشورهای عربی به صورتی است که همین کشورها باید مراقب خودشان باشند، از این‌رو آمریکا باید مواظب باشد که به بهانه داعش آتش جنگ را در منطقه تشدید نکند.
*** ایران وارد سیاست های غیراصولی نمی شود
درهمین حال یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه ائتلاف مبارزه با تروریسم یک حرکت انفعالی است، گفت: مواضع آمریکا درمبارزه با داعش جدی نیست.
محمدرضا محسنی ثانی با اشاره به برگزاری کنفرانس مبارزه با داعش در پاریس، گفت: ائتلافی که درحال حاضر به نام مبارزه با داعش تشکیل شده است همان ائتلافی می باشد که برای حمایت و تشکیل این گروهک تروریستی به وجود آمد، ازاین رو اقدامات این چنینی دربحث مبارزه با تروریسم جدی نبوده و بیشتردرجهت فریب افکارعمومی دنیا انجام می شود.
نماینده سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رفتارهای ضد بشری داعش درکشورهای نظیرعراق و سوریه باعث نفرت عمومی مردم دنیا نسبت به این گروهک شده است، بنابراین هدف جان کری و برخی کشورهای مرتجع منطقه درمبارزه با داعش حفظ آبرو و حیثیت از دست رفته خود درمنطقه است و تشکیل این ائتلاف ها و کنفرانس به نام مخالفت و برخورد با اقدامات تروریستی یک حرکت انفعالی است.
وی افزود: اولین اقدام برای مبارزه با داعش برخورد با دولتمردان آمریکا، عربستان و قطر است، زیرا این کشورها ازیک سو همچنان به حمایت های فکری، مالی و لجستیکی خود از داعش ادامه داده و از طرف دیگر صحبت از مبارزه با تروریسم می کنند، بنابراین ایران نباید وارد این سیاست های غیر اصولی آمریکا و متحدانش شود و جمهوری اسلامی ایران به مبارزه جدی خود علیه این پدیده شوم و خطرناک داعش ادامه می دهد، البته هرگونه تجاوز گروهک های تروریستی به مرزهای ایران و اماکن متبرکه خط قرمز است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران به تنهای می تواند با این مولود های نامشروع آمریکا و اروپا مبارزه کند، تصریح کرد: کشورهای عربی متحد آمریکا باید حمایت و همکاری های خود از داعش را قطع کنند و در برخورد با تروریست ها جدی وارد عمل شوند؛ زیرا تنها در این شرایط است که می توان با اقدامات تروریست ها در منطقه مقابله کرد.
***ائتلاف مبارزه با تروریسم درجهت تامین منافع غربی ها است
دراین راستا سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ائتلاف مبارزه با تروریسم تنها برای تامین منافع غربی ها است، گفت: غربی ها درمبارزه با تروریسم سیاست دوگانه دارند.
سید حسین نقوی حسینی درواکنش به اینکه سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده ایران درائتلاف مبارزه با تروریسم جایی ندارد، گفت: قطعا جامعه جهانی آگاه است که جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان تروریسم است زیرا بیش از17 هزارنفرشهید ترور دارد، ازاین رو جامعه جهانی می داند که خط مقدم مبارزه با تروریسم ایران است و مبارزه با طالبان، القاعده، ریگی و داعش ازجمله اهداف بیشترکشورهای اسلامی است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اما این غربی ها هستند که هرجا صحبت ازمنافع آنها است نه تنها با تروریسم مبارزه نمی کنند بلکه امکانات و تسلیحات دراختیارشان می گذارند، باید گفت که گروهک های تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره را کدام کشورها به وجود آوردند، این گروهک ها با پول و اسلحه چه افرادی دست به جنایت می زنند؛ بنابراین غربی ها از سیاست دوگانه دربرخورد با تروریسم برخوردار هستند و درجایی که منافع آنها مطرح است از تروریسم حمایت کرده و درجایی که تروریسم غرب و آمریکا را تهدید کند بلوای مبارزه با تروریسم سر می دهند.
وی تصریح کرد: چرا آمریکایی ها وارد مبارزه با طالبانی که خسارت های بی شماری را به جهان اسلام وارد کرد نشدند و به محض اینکه حادثه 11 سپتامبر اتفاق افتاد مبارزه با تروریسم را سرلوحه کار خود قرار دادند، همچنین زمانی که آمریکایی ها به وارد افغانستان شدند بازهم با گروهک طالبان مبارزه نکردند؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران رفتار صادقانه درغربی ها در مبارزه با تروریسم نمی بیند و معتقد است که اگرائتلافی تشکیل شود تنها برای تامین منافع غربی ها است،ازاین رو ایران برای مبارزه با تروریسم تلاش می کند اما کنار غربی ها قرار نمی گیرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اظهارات رئیس جمهور مبنی براینکه غرب باید راهبرد خود در مبارزه باتروریسم را مشخص کند،گفت: بعید است که غربی ها مبارزه با تروریسم را به معنای واقعی و برای دفاع از حقوق همه آحاد بشریت در پیش بگیرند، کشتارزنان و کودکان غزه و مردم عراق در مقابل داعش برای آنها هیچ اهمیتی نداشت و هیچ اقدامی درجهت جلوگیری ازآن نکردند، اما حالا که احساس می کنند داعش خطری برای غرب محسوب می شود به دنبال رفع خطر هستند، بنابراین همانطور که رئیس جمهور اشاره کرد غرب باید تکلیف خود در مبارزه با تروریسم را مشخص کند.
***آمریکا به‌دنبال ایجاد راه فرار
درهیمن حال نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه آمریکا با حمله دوباره به عراق به‌دنبال ایجاد راه فرار برای داعش است، گفت: آمریکا با ابزار ناتو به‌دنبال مدیریت دوباره داعش در منطقه است تا بار دیگر از این ظرفیت در برخی دیگر از کشورها استفاده کند.
منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره برنامه‌ریزی آمریکا و کشورهای غربی برای مداخله نظامی ناتو در عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، گفت: قطعا آمریکا با حمله دوباره به عراق به‌دنبال مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه نیست، بلکه آمریکا می‌خواهد با این اقدام فضای فرار را برای اعضای گروه داعش فراهم کند، تا بار دیگر از این ظرفیت در برخی دیگر از کشورها مانند یمن استفاده کند.
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکا با ابزار ناتو به‌دنبال مدیریت دوباره داعش در منطقه است، زیرا پس از حمله این گروه تروریستی به عراق، عملا مدیریت داعش از دست آمریکا خارج شد و حتی منافع غرب مورد تهدید قرار گرفت.
حقیقت‌پور با اشاره به نقش اساسی آمریکا در شکل‌گیری گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش در منطقه، گفت: متأسفانه در چهار سال اخیر آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی حمایت‌های ویژه‌ای را از جمله خرید نفت و پشتیبانی‌های مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی داشته‌اند، حال چگونه کشورهای غربی به‌دنبال مبارزه با داعش هستند.
حقیقت‌پور ادامه داد: به‌طور حتم در شرایط کنونی منطقه کشش آغاز جنگ دیگری را ندارد، از این‌رو آمریکا و ناتو بار دیگر به‌دنبال تکرار اشتباهات خود در منطقه هستند، لذا این کشورها باید سرنوشت عراق را به‌خود مردم این کشور واگذار کنند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افزود: در شرایط کنونی در عرصه میدانی جنگ دولت‌های عراق و سوریه با گروه های تروریستی روزانه حدود 100 الی 150 تروریست به هلاکت می‌رسد که این نشان‌دهنده توان بالای نظامی دولت‌ها در مبارزه با داعش و گروه های افراطی است، بنابر این با توجه به روند کنونی و به هلاکت رسیدن سرکردگان داعش، این گروه‌ها نمی‌توانند بیش از چند ماه دوام بیاورند.
*** پیش شرط همکاری منطقه ای
دراین راستا اما رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به درخواست آمریکا برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای علیه داعش، گفت: آمریکا اول باید بی اعتمادی های گستره در منطقه را به اعتماد تغییر دهد تا حرفش در منطقه گوش شنوایی را داشته باشد.
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به درخواست آمریکا برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای علیه داعش با بیان اینکه آمریکایی ها فراموش کردند که دیواربلند بی اعتمادی همچنان میان ایران و این کشور وجود دارد گفت: آمریکا در بوجود آوردن و تقویت گروه های تروریستی در منطقه اولین جایگاه را دارد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و کشورهای غربی هرگاه منافع خود در منطقه را از طرف گروه های تروریستی در خطر بیند، برای همکاری جهت نابودی آنها اظهار تمایل می کند، افزود: اولین گام برای تحقق این همکاری، گذراندن مصوبه ای مبنی بر توقف هرگونه کمک تسلیحاتی به گروه های تروریستی فعال در سوریه و عراق در کنگره آمریکا است.
وی با بیان اینکه اطلاعات و اخبار نشان می دهد که آمریکایی ها در طول سال های گذشته کمک های هنگفتی به گروه های تروریستی در منطقه کرده است، ادامه داد: در حال حاضر تروریست ها با نام های گوناگونی در منطقه حضور دارند؛ گاهی نام داعش و زمانی دیگر نام النصره را یدک می کشند اما همگی آبشخور واحدی دارند.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا اول باید اشتباهات گذشته خود در تقویت گروه های تروریستی را جبران و مصوبه های کنگره در کمک به آنها را لغو کند، تصریح کرد: آمریکا اول باید بی اعتمادی های گستره در منطقه را به اعتماد تغییر دهد تا حرفش در منطقه گوش شنوایی را داشته باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا به دلیل کمک به گروه های تروریستی و کشته شدن ده ها هزار انسان در سوریه و عراق، بدهکار کشورهای منطقه است، تصریح کرد: آمریکا ابتدا باید گذشته خود را جبران کند، بعد نسبت به همکاری با کشورهای منطقه ابراز تمایل کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهار تمایل مکررغرب نسبت به همکاری با ایران جهت نابودی داعش، این اقدامات ناشی از فشار افکار عمومی داخل و خارج از آمریکا به دولت این کشور است، توضیح داد: آمریکا طی دو ماه گذشته به خاطر کشتار وحشیانه مردم غزه که به شیوه های مختلف توجیه و حمایت شده، به شدت تحت فشار بوده است بنابراین آمریکا برای فرار از این وضعیت این شیوه را انتخاب کرده است.
***‌دنبال سهم‌خواهی برای داعش
همچنین یک عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران برای حضور نیافتن در ائتلاف مبارزه با تروریسم دلایلی بسیاری دارد، گفت: عربستان با تشکیل ائتلاف به‌دنبال سهم‌خواهی برای داعش است.
نوذر شفیعی در واکنش به جنگ رسانه غرب درباره دعوت کردن ایران برای حضور در ائتلاف مبارزه با تروریسم و گروه داعش، گفت:به‌طور حتم اگر ائتلاف مبارزه با تروریسم به صورت واقعی با گروه‌های افراطی منطقه به ‌ویژه گروه داعش مبارزه کند، دیگر تعداد و شرایط کشورهای حاضر در این ائتلاف دارای اهمیتی زیادی نیست، اما معمولا هر چه دامنه ائتلاف بیشتر باشد، کارایی آن برای مبارزه با تروریسم بالاتر خواهد بود.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران برای حضور نیافتن در ائتلاف مبارزه با تروریسم در جده عربستان دلایلی بسیاری همچون اقدامات نمایشی، فقدان صداقت و رفتار دوگانه در برخی اعضا دارد.
وی افزود‌: از طرف دیگر نمی‌توان این ائتلاف را در کشوری برگزار کرد که خود از حامیان اصلی گروه های تروریستی و افراطی در منطقه است، مگر بپذیریم که تروریسم تولیدی عربستان سعودی از کنترل این کشور و متحدان غربی خارج شده و الان در پی یافتن راه حلی برای سرکوب و کنترل این جریان افراطی هستند، از این‌رو به این دلایل ایران نمی‌‌خواهد در پازل و برنامه این کشورها بازی کند.
شفیعی تصریح کرد: قطعا اجلاس مبارزه با تروریسم در جده عربستان دارای حواشی است به طوری که احتمالا مقامات سعودی بحث و هدف ائتلاف را از مبارزه با تروریسم به سمت ارائه سهم به داعش، طالبان و جبهه النصره در ساختار سیاسی کشورهای مربوطه منحرف کنند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه هدف ائتلاف مبارزه با تروریسم با حفظ حقوق تمام انسانها باشد، افزود: اما به نظر می‌رسد که کشورهای عضو این ائتلاف به صورت گزینشی اقدام و تنها منافع خود را دنبال می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه بر اساس قوانین بین‌المللی، مبنا و متولی مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد است، یادآور شد: سازمان ملل باید بر اساس شرح وظایفش مبارزه با تروریسم را در دستور کار قرار دهد، در غیر این صورت اگر مبارزه با تروریسم همگانی نباشد اهداف آن به سختی محقق می‌شود./
**** فرار از عواقب شکست در غزه
دراین خصوص مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای از بین بردن داعش موضوعی انحرافی برای فرار از عواقب شکست از مقاومت در غزه است.
«حسین شیخ‌الاسلام» مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص تصمیم غرب برای تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با داعش گفت: موضوع تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای از بین بردن داعش موضوعی انحرافی برای فرار از عواقب شکست از مقاومت در غزه است.
وی با بیان اینکه غرب و حامیان رژیم صهیونیستی شکست سختی را از مقاومت در غزه متحمل شدند، اظهار داشت: آبروی رژیم صهیونیستی و حامیانش در غزه از بین رفت.
مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا با تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با داعش به دنبال کسب اعتبار از بین رفته خود در غزه است، تصریح کرد: بحث ائتلاف بین‌المللی برای از بین بردن داعش در منطقه تنها برای ترمیم شکست‌های متوالی غرب، صهیونیست‌ها و حامیان آنها در منطقه است.

شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: بدون شک داعش در همکاری با غرب، صهیونیست‌ها و حامیان آنها اقدامات خود را در منطقه انجام داده و به هیچ‌ وجه نمی‌توان باور کرد که آمریکا می‌خواهد داعش «فرزند نامشروع» خودش را از بین ببرد.
وی در پایان اظهار داشت: آمریکا، اروپا و صهیونیست‌ها در تاسیس، هدایت و از بین بردن داعش به هیچ‌ وجه با دنیا صادق نیستند.

 

 

 

 


 

انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 235203
کليدواژه ها
نام :* ايميل :
نظر :*
حداکثر تعداد کاراکتر نظرميياشد .

نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور  وآموزه های دینی  مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

ارسال
  • اخبار مرتبط


اخبار جشن هاي ميلاد
چند رسانه اي
قدس انلاين ورزشي
پخش زنده حرم مطهر رضوي
باشگاه خوانندگان قدس آنلاين
بسته خبري
بازارخودرو
نوشا
نوغابي
پديده
بيمه پاسارگاد
کلاچ کالا
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 quds online, All rights reserved