پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

کد مطلب: ۲۲۹۱۶۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۵  |  ساعت: ۱۱ : ۳۴


پیش‌بینی رفتار کودک با مانیتوری هوشمند

قدس آنلاین - زهره صداقت: مانیتور هوشمند کودک، Sproutlingیاد می گیرد و رفتار کودک را پیش بینی می کند.

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، کودکان با کتابچه ی راهنمای دستور العمل ها به دنیا نمی آیند. اما فناوری وعده داده است تا به پدر و مادرها به وسیله ی Sproutling، که یک مانیتور هوشمند کودک است، وضعیت فیزیکی کودک، شرایط اتاق نوزاد و از رفتار گذشته ی نوزاد را یاد بگیرد و پیشنهادات تخصصی خود را به پدر و مادرهای از خواب محروم شده ارائه دهد.

سیستم Sproutlingمتشکل از سه قسمت است. یک بند قابل تنفس و شستشو که از مواد با درجه ی پزشکی ساخته شده و آن را به مچ پای کودک می بندند. یک ظرف که به صورت بی سیم بند پوشیدنی را شارژ می کند و همچنین بر شرایط محیطی اتاق نظارت می کند؛ و برنامه Sproutling، همه داده ها را به مشاهدات قابل استفاده تبدیل کرده و هشدارهای لازم را صادر می کند. هر سه قسمت با هم از طریق یک شبکه ی خانگی Wi-Fiدر ارتباط هستند.

به گفته ی سازندگان آن، سیستم 16 اندازه گیری های مختلف، از جمله ضربان قلب، درجه حرارت، موقعیت و حرکت کودک، همراه با رطوبت، سر و صدا، و شرایط نور اتاق را در یک ثانیه انجام می دهد.

پدر و مادرها با استفاده از یک برنامه ی تلفن تحت سیستم عامل iOS یا آندروید می توانند ببینند چه مدت نوزاد آن ها بر اساس رفتار گذشته اش خوابیده است، آیا سر و صدای اتاق کودک بیش از حد بلند است، هنگامی که کودک بیدار می شود، حالت ظاهری او را براساس رفتارش هشدار می دهد و می گوید آیا نوزاد در حال تجربه کردن ضربان قلب و یا درجه حرارت غیرعادی است یا خیر.


لينک مطلب: http://old.qudsonline.ir/ NSite/FullStory/?Id=229163

چاپ خبر