پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

کد مطلب: ۲۳۱۰۴۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۳  |  ساعت: ۱۱ : ۹


تازه‌ترین وضعیت علی‌اشرف درویشیان

علی‌اشرف درویشیان که مدتی است به علت بیماری جسمی حضور چندانی در مجامع عمومی و ادبی ندارد‌، در مراسم تشییع پیکر و ختم سیمین بهبهانی حضور پیدا کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، همسر این نویسنده پیشکسوت  اظهار کرد: ایشان را با ویلچر به مراسم تشییع خانم بهبهانی آوردم. لحظاتی آن‌جا بودیم، اما بعد که دیدم فشار جمعیت زیاد است‌، عده‌ای هم ممکن است متوجه نباشند و امکان دارد به ایشان آسیب برسد،‌ ایشان را بردم.

او درباره حال عمومی درویشیان گفت: حال‌شان خوب است. دیگر نمی‌نویسند، اما مطالعه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، علی‌اشرف درویشیان، داستان‌نویس و پژوهشگر حوزه ادبیات عامه، سوم شهریورماه 1320 در کرمانشاه به دنیا آمده است.

از این نویسنده پیشکسوت آثار متعددی منتشر شده است که «بیستون»، «آبشوران»، «فصل نان»، «همراه آهنگ‌های بابام»، «گل طلا و کلاش قرمز»، «ابر سیاه هزار چشم»، «روزنامه دیواری مدرسه ما»، «رنگینه»، «کی برمی‌گردی داداش جان»، «آتش در کتابخانه بچه‌ها»، «چون و چرا»، «داستان‌های محبوب من» (با همکاری رضا خندان مهابادی)، «سلول 18»، «سی‌ودو سال مقاومت در زندان‌های شاه» و «افسانه‌ها و متل‌های کردی» از آن جمله‌اند.

«سال‌های ابری» (2 جلد)، «درشتی»، مجموعه 20 جلدی «فرهنگ افسانه‌های مردم ایران» (با همکاری رضا خندان مهابادی)، «واژه‌نامه گویش کرمانشاهی»، «یادمان صمد» (صمد بهرنگی)، «شب آبستن»، «از این ولایت»، «قصه‌های آن سال‌ها»، «هفت مرد، هفت داستان»، «خاطرات صفر خان» (صفر قهرمانیان) و «دانه و پیمانه» (با همکاری رضا خندان مهابادی) نیز از دیگر آثار این نویسنده و پژوهشگرند.

علی‌اشرف درویشیان که در دهمین دوره جایزه ادبی هوشنگ گلشیری مورد تقدیر قرار گرفته، در سال 86 دچار سکته مغزی شد و پس از چندی تا حدودی بهبود یافت.


لينک مطلب: http://old.qudsonline.ir/ NSite/FullStory/?Id=231049

چاپ خبر