پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

کد مطلب: ۲۳۴۱۸۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۷  |  ساعت: ۰ : ۴۶


عطر رضوی در پاستور پیچید؛

جشن مشترک روزنامه قدس و نهاد ریاست جمهوری در میلاد امام رضا(ع)

آرش خلیل خانه: مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) با مشارکت مؤسسه فرهنگی قدس و با حضور کارکنان و جمعی از مدیران نهاد ریاست جمهوری در مسجد سلمان این نهاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم جمعی از مدیران و فعالان فرهنگی نهاد ریاست جمهوری از جمله مرتضی بانک و شماری از ذاکران اهل بیت(ع) و قاریان مورد تقدیر قرار گرفتند و هدایایی از سوی مؤسسه فرهنگی قدس توسط رئیس شورای فرهنگی این نهاد به آنان اهدا شد.
حجت الاسلام سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به عمر کوتاه 55 ساله اما با برکت اما رضا(ع) گفت: اینکه شیعیان پس از حدود 1300 سال ولادت ایشان را با شور و شعف گرامی می دارند از تأثیر شیوه زندگی و فرهنگ رضوی از گذشته تا به حال و آینده در زندگی ما شیعیان بویژه ایرانیان حکایت دارد.
وی با بیان اینکه زندگی انسانهایی که توأم با شرافت، شهامت، شجاعت و بالاتر از آن شفاعت باشد تاریخ مصرف ندارد و آنها همیشه زنده و حاضر هستند، افزود: این 
ویژگی ها راز ماندگاری و نفوذ فرهنگ رضوی و شخصیت امام هشتم(ع) در آداب و شیوه زندگی شیعیان و ایرانی هاست، خاصه آنکه ما چشم امید به شفاعت آقا امام رضا(ع) داریم.
وی خاطر نشان کرد: امروز باید به سمت پایه ریزی زندگی رضوی و ساخت دنیای جدیدی بر مبنای شیوه و سیره ائمه اطهار(ع) حرکت کنیم، زیرا از این مسیر دنیا، آخرت جامعه اسلامی تضمین خواهد شد.
حجت الاسلام اکرمی با اشاره به ویژگی ها و آثار زیارت امام رضا (ع) و همچنین شرایطی که زائر برای قبول و استجابت زیارت اش باید رعایت کند، خاطرنشان کرد: از برکات زیارت علی ابن موسی الرضا(ع) آن است که ایشان فرموده اند هر کس به زیارت من بیاید در سه جا، هنگام قرار گرفتن در قبر، هنگام عبور از پل صراط و زمانی که کارنامه اعمال مؤمنی را به دستش می دهند و روز حسابرسی من به ملاقات او خواهم رفت و او را شفاعت می کنم. ان‌شاءا... همه ایرانیان در زمره افرادی باشند که امام رضا(ع) آنها را شفاعت می‌کند.
به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم حاج مهدی سماواتی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) به اجرای مولودی خوانی امام رضا(ع) پرداخت.
همچنین شماری از محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی و مؤسسه فرهنگی قدس از جمله کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» در این مراسم به کارکنان نهاد ریاست جمهوری اهدا شد.


لينک مطلب: http://old.qudsonline.ir/ NSite/FullStory/?Id=234180

چاپ خبر