پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

کد مطلب: ۲۳۴۶۳۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۹  |  ساعت: ۱۱ : ۵۰


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در گفتگو با قدس آنلاین:

طرح خشت های آسمانی ارزشمند ترین طرح کشور است

قدس آنلاین-حسین زوارزاده: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: طرح خشت های آسمانی که در واقع به قشر کم درآمدی که برای زیارت حرم علی ابن موسی الرضا(ع) به مشهد مشرف می شوند، یکی از بزرگترین طرح ها در حوزه زیارت و زائر است که تا کنون استقبال بسیار خوبی شده است.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در خصوص طرح خشت های آسمانی به خبرنگار قدس آنلاین افزود: این طرح کاری ارزشمند است و با تلاش بیشتر می تواند به صورت جدی در سطح کشور شکوفا شود چرا که دارای نمونه دیگری نیست.
وی ادامه داد: این طرح در آغاز راه است ولی زحمات شورای اسلامی شهر و شهرداری در اجرای آن بی نظیر بوده و در هر استانی که این طرح را مطرح کردم با استقبال شدید روبرو شده است.
وی تصریح کرد: مجموعه ای از مردم عاشق که به زیارت حرم مطهر رضوی می آیند نیازمند خدمات و امکانات مطلوب و ارزان هستند و زائرسراهای ارزان قیمت این امکانات را برای این اقشار فراهم می کند.
تقوی اضافه کرد: این کار فعلا ساخت و ساز، احداث و عمران است ولی محتوای این طرح واقعا فرهنگی بوده و در تقویت بنیان های فکری و اعتقادی مردم بسیار موثر است چرا که این حرم ها انسان ها را می سازند و نورانیت حرم مطهر دل و جان انسان ها را روشن می کند.
وی در پایان گفت: باید امکانات بیشتری فراهم شود تا زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) با بنیان های اعتقادی، فکری و دینی بیدار به زیارت این امام عزیز مشرف شوند.
 


لينک مطلب: http://old.qudsonline.ir/ NSite/FullStory/?Id=234633

چاپ خبر