پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین

کد مطلب: ۲۳۵۲۸۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۳  |  ساعت: ۱۰ : ۴۲


با مشارکت گروه های مردم نهاد صورت گرفت؛

پاکسازی مشارکتی جنگل های استان ایلام

قدس آنلاین – ایلام:جمعی از مردم ایلام در قالب برنامه داوطلبانه و عام المنفعه زیست محیطی، تنگه ارغوان ایلام را پاکسازی کردند.

در این برنامه که چهارمین برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل در استان ایلام همزمان با 14 استان کشور و با مشارکت جوامع بومی جنگل نشین، سازمانهای غیر دولتی زیست محیطی و دستگاههای مرتبط دولتی در نکوداشت دهه تنوع زیستی ملل متحد (2020-2011) و با هدف حفاظت هر چه بیشتر از اکوسیستم جنگلی هیرکانی، زاگرسی، حرا و جنگلهای مناطق خشک و نیمه خشک کشور برگزار گردید.
این برنامه که روز جمعه و همزمان در استان های اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان و مازندران اجرا گردید، دوستداران طبیعت در جوامع محلی ذینفع، سازمان‌های مردم‌نهاد و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام حضور داشتند و منطقه تفریحی تنگه ارغوان در شمال شهر ایلام را از زباله پاکسازی کردند.
برگزاری چنین برنامه هایی و شکل‌گیری نمادین مشارکت راهبردی برای حفاظت و پاسداری از جنگل‌ها یقیناً مدیون گسترش فعالیت‌های آموزشی نهادهای غیردولتی و دولتی مرتبط و همچنین آگاهی‌بخشی‌های رسانه‌ای در سال‌های اخیر است.


 


لينک مطلب: http://old.qudsonline.ir/ NSite/FullStory/?Id=235280

چاپ خبر